• CAPTO™

Symbol: 336011
Brak towaru
1990.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 18.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 18.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.51 kg
Zostaw telefon

CAPTO to intuicyjne urządzenie, które łączy w sobie wielofunkcyjny chwytak liny, wysokowydajny bloczek i zintegrowany zaczep ułatwiający holowanie i wychodzenie. Zbudowany wokół innowacyjnej krzywki z rowkiem V, CAPTO został zaprojektowany do przenoszenia ładunków ratowniczych, zapewniając jednocześnie ochronę przed przeciążeniem ograniczającą siłę. CAPTO w kolorze szarym pracuje na linach o średnicy 10,5–11 mm. Posiadaja certyfikat NFPA General Use, certyfikat EN 12841:2006/B (200 kg – nośność ratownicza dla dwóch osób), EN 567:2013 i EN 12278:2007 (36 kN).
Kompaktowy, wszechstronny i łatwy w użyciu, CAPTO doskonale nadaje się do wielu zastosowań technicznych w systemach osobistych i zespołowych do ratownictwa i dostępu linowego. Zastępuje wiele urządzeń w jednym, usprawniając szkolenia i operacje. Dzięki połączeniu funkcji i wbudowanym możliwościom ograniczania siły, CAPTO zapewnia technikom większy stopień bezpieczeństwa i wydajności podczas ciągnięcia i wynurzania.
CAPTO instaluje się szybko i łatwo na napiętych i nienaprężonych linach i jest przeznaczony do obsługi jedną ręką. Płyta boczna o podwójnym działaniu chroni przed przypadkowym otwarciem i wysuwa krzywkę ze ścieżki liny, ułatwiając olinowanie. Zarówno chwytak liny, jak i bloczek są natychmiast dostępne, co umożliwia zbudowanie systemu ciągnięcia 3:1 jednym ruchem bez użycia węzłów, zaczepów lub dodatkowego wyposażenia. W porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem 3:1 obejmującym chwytak liny, krążek i karabińczyk klasy G; CAPTO jest szybszy w montażu, lżejszy i o połowę krótszy. Jego kompaktowy rozmiar maksymalizuje pole transportu i zmniejsza liczbę resetów. Dodanie większej przewagi mechanicznej jest proste i jednoznaczne. CAPTO płynnie przechodzi od 3:1 do 5:1 i działa dobrze w połączeniu z systemami typu piggy back i dodatkowymi CAPTO.

Elementy CAPTO są rozmieszczone w odpowiednich odstępach, aby liny nie ocierały się o siebie. Bloczek jest bardzo wydajny (91% wzrost wydajności w przypadku liny o średnicy 11 mm) i wykonany z myślą o długotrwałej trwałości. Zaczep jest zintegrowany bezpośrednio z bloczkiem, co zapewnia czyste olinowanie oraz efektywne holowanie i wynurzanie. Jako niezależny punkt mocowania, zaczep idealnie nadaje się do mocowania elementów mechanicznych, smyczy, pętli na stopy i systemów mocowania, aby zapobiec upuszczeniu urządzenia. CAPTO posiada również wydrążoną oś krzywkową (o średnicy 3,9 mm) do montażu pętli akcesoriów umożliwiającej zdalne resetowanie i przechowywanie urządzenia. CMC oferuje akcesorium CAPTO Soft Shackle, które jest mocne, trwałe i specjalnie dobrane do tego celu (sprzedawane osobno).

Kluczową cechą CAPTO jest ograniczająca siłę krzywka z rowkiem w kształcie litery V. Krzywka V-Groove została zaprojektowana tak, aby bezpiecznie rozpraszać energię w sytuacjach przeciążenia, aby chronić system linowy. Gdy wystąpi zdarzenie ograniczające obciążenie, krzywka z rowkiem w kształcie litery V niezawodnie się przesunie, aby powiadomić zespół transportowy o problemie. Po sprawdzeniu i zidentyfikowaniu przyczyny, jeśli zostanie to uznane za stosowne, powinno być możliwe wznowienie działań. Cam z rowkiem V jest również delikatny dla liny, dzięki czemu idealnie nadaje się do ciągnięcia ciężkich ładunków, eliminowania luzu lub wielokrotnego wchodzenia i schodzenia. Krzywkę z rowkiem w kształcie litery V można przytrzymać w pozycji otwartej, naciskając uchwyt kciukowy, co ułatwia składanie systemów ciągnięcia i regulację pozycji. Biegnie wzdłuż liny z minimalnym tarciem, umożliwiając CAPTO przemieszczanie się w dół w kierunku ładunku w środowiskach pionowych.
Made in USA.

CAPTO 11 mm szary:

NFPA

OGÓLNEGO ZASTOSOWANIA (G), CHWYTAK LINOWY, Ø 10,5-11 MM

OGÓLNEGO ZASTOSOWANIA (G), KOŁO PASOWE MBS 36 KN (8093 LBF)*, Ø 13 MM MAKS.

CE

EN 12841:2006/B; 200 KG, Ø 10,5-11 MM

EN 567:2013; Ø 10,5-11 MM

EN 12278:2007; 36 KN (18+18)*, Ř 13 MM MAX

 

Czas realizacji: 24 h

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie