• SKEDCO® Rapid Extraction Sked®

Symbol: SK-RES-GR
6390.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Dostępność Mało
Waga 8.2 kg

Zamówienie telefoniczne: 501548620

Zostaw telefon

Nosze do szybkiej ekstrakcji zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i szybkości pakowania oraz wydobywania pacjentów z pola bitwy i innych środowisk. Są lżejsze i wyposażone w uprząż zapewniającą większe bezpieczeństwo i prawidłowe ułożenie pacjenta w noszach. Zawiesia poziome są takie same jak w poprzednich modelach, z tą różnicą, że oba mają tę samą długość. Ze względu na sposób użytkowania zrywają się przy wadze 8163,00 kg, a są ich dwa. Zawiesie do podnoszenia pionowego jest zintegrowane z przymocowaną uprzężą, eliminując w ten sposób linę stosowaną w poprzednich modelach Sked. Oszczędza to dużo czasu, ponieważ są one zawsze podłączone i gotowe do użycia. Zamiast przeplatać linę przez przelotki i pamiętać, jak zawiązać węzły, wystarczy zwolnić śrubę na końcu liny i wpiąć ją w hak wyciągarki helikoptera lub system ciągnięcia liny ratunkowej. Uprząż jest również bardzo wyjątkowa. Pionowa taśma jest przepleciona przez poprzeczne oczka Sked i połączona u góry trójkątnym złączem śrubowym o minimalnej wytrzymałości na zerwanie 2270 kg. Pasy połączone są w dolnej części klamrą Cobra, stosowaną w uprzężach ratunkowych wielu marek.

Na dolnym końcu uprzęży znajdują się regulowane pętle udowe, które mocuje się wokół górnej części nogi pacjenta w celu podniesienia jego ciężaru. Są przyszyte do pionowej taśmy uprzęży z boku Skeda. W przypadku amputacji wystarczy założyć jedną pętlę na nogę wokół istniejącej nogi. W przypadku amputacji obu nóg pasy udowe są ze sobą splecione, tworząc pętlę wokół dolnej części tułowia pacjenta, która utrzymuje go w górnej części Skeda, co znacznie ułatwia obsługę noszy. Taka konfiguracja pasków na nogi umożliwia również utworzenie improwizowanej opaski uciskowej, która pomoże zatamować krwawienie.

Na górnym końcu uprzęży znajduje się uprząż piersiowa, która zabezpiecza pacjenta przed wysunięciem się w przypadku przewrócenia się urządzenia Sked. Krzyżuje się on na ramionach i barkach pacjenta i tworzy literę X na klatce piersiowej, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.
Pełnowymiarowy produkt R.E. Sked ma 28 cali szerokości w obszarze tułowia i zwęża się w kierunku stóp, aby zapewnić doskonały dostęp do pacjenta bez konieczności otwierania Skeda. Pionowe paski uprzęży przechodzą od wewnątrz na zewnątrz przez mocne przelotki nr 7, a łącznik śrubowy na końcu głowy jest przymocowany do środkowej przelotki na górnym końcu Skeda na zewnątrz. Dzięki temu nie będzie ciągnięty po ziemi, gdy nie będzie używany. Podczas podnoszenia Skeda w pozycji pionowej wystarczy zwolnić pręt ustalający z przelotki i wpiąć łącznik śrubowy w hak wciągarki systemu ciągnięcia liny ratunkowej.

Przed podniesieniem w pozycji pionowej należy chwycić uchwyt Skeda i pociągnąć zagłówek Sked do góry, tak aby był on zawinięty nad głową pacjenta, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo na wypadek przewrócenia się Skeda i ochroni pacjenta przed małymi spadającymi przedmiotami. Bezpieczeństwo i dbałość o szczegóły są zawsze najważniejsze. Zobacz instrukcje.

Zestaw zawiera:

SK-RES01-GR: Sked do szybkiej ekstrakcji (zielony)

SK-RES02-CB: Plecak z Cordury

SK-RES03-GR: Zawiesia poziome (para)

SK-204: Pasek holowniczy Sked®

 

SK-206-B: Stalowy karabinek z blokadą w kształcie litery „D”.

 

Czas realizacji: 24 h 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie